Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 439 комбінованого типу Харківської міської ради»

Сім’я, як фактор формування музичних інтересів дошкільників

Про цінність емоційного благополуччя дитини в сім'ї говорили багато психологів та педагогів, серед яких: Б.Притула, В.Титаренко, О.Сухомлинський. Більшість вчених вважають, що ключова роль у позитивно-емоційному стані дітей належить переживанні радості. Як зазначає З.С.Карпенко, перша соціальна усмішка немовляти виникає у відповідь на присутність батьків.

Діти народжуються з певною здатністю до радості, але спосіб, яким сім'я відповідає на усмішку його відіграватиме значну роль у розвитку ефективної спрямованості дитини. Згодом почуття радості пов'язують з різноманітними діями, до яких батьки залучають дітей. Залучаючи дітей до музичної діяльності, батьки, таким чином, одночасно створюють атмосферу радості.

Радість від різного роду музикування, яка за цілеспрямованого батьківського впливу систематично повторюється, сприяє створенню у дітей позитивного ставлення до музики та формуванню глибокого інтересу до музичного мистецтва. Емоційне благополуччя дитини в сім'ї - це надзвичайно глибоке джерело  для розвитку у дітей музичного інтересу і є одним із факторів успіху його музичного розвитку. У сім'ях, де спілкування з дітьми - неперервне і доброзичливе, де батьки для дітей авторитет, приклад батьків, з особливою увагою буде сприйнятий дітьми і її інтереси будуть зазнавати цілеспрямованого формування в умовах суспільної діяльності. Активне і уважне ставлення батьків до дітей: співпереживання, любов, турбота, радість за успіхи має більший вплив на формування інтересів дітей, ніж пасивне ставлення батьків, які мають безпосереднє відношення до музики.

Саме в сім'ї дитина не лише виявляє свої задатки, характер, а й одержує певне їх відбиття, оцінку, спрямування.

Все вище сказане зводиться до думки про те, що сім'ї, як первинному середовищу, в якому живе і формується особистість, належить найсуттєвіша роль у спрямуванні розвитку її інтересів.